Kā izvēlēties labāko autoskolu?

14 Feb, 2013
Kā izvēlēties labāko autoskolu?

Iespējams, Tu domā, ka autoskola ir un paliek tikai autoskola un tam tiešām nav nozīmes, kuru no tām izvēlēties. Kā izrādās, tie, kuri jau ieguvuši autovadītāja apliecības, apgalvo pretējo!

Uzsākot meklējumus, Tu sastapsies ar plašu piedāvājumu. Aplūkojot pirmo mājas lapu, sāksies Tavs ceļš pretī autoskolas izvēlei.  Lai šis ceļš būtu vienkāršāks un Tev saprotamāks, iepazīsties ar dažiem vienkāršiem soļiem – tie nodrošinās Tevi ar nepieciešamo informāciju, pirms izvēlies, kurā autoskolā uzsākt mācības.

1

Autoskolas reputācija

Droši vien daudzi no Taviem draugiem jau lepojas ar nesen iegūtu autovadītāja apliecību. Uzzini, kāds bija viņu ceļš līdz šīs apliecības iegūšanai! Ielūkojies autoskolu mājas lapu atsauksmēs un populārās atsauksmju lapās, piem. sudzibas.lv. Sākotnējam vērtējumam noderēs raksts par bezmaksas teorijas autokursu skarbo patiesību. Esi šo to uzzinājis? Vēl nesteidzies pieņemt gala lēmumu!

2

CSDD statistikas dati

Izvērtē Ceļu Satiksmes Drošības Direkcijas (CSDD) statistiku (pieejama CSDD mājas lapā) – tā Tu uzzināsi vairāk par sniegtās apmācības kvalitāti. CSDD mājas lapā Tu vari iepazīties ar autoskolu teorētisko un praktisko eksāmenu sekmības procentu, kā arī izvērtēt atsevišķu pasniedzēju un instruktoru sniegumu.

3

Autoskolas apmācību programma

Tev šķiet, ka statistikas dati ir apmierinoši, turklāt Tu esi dzirdējis, ka arī citi iesaka šo autoskolu. Turpini iesākto izpēti – iepazīsties ar autoskolu mājas lapām un, ja nepieciešams, sazinies personīgi.
Līdz ar autovadītāja apliecību Tev ir jāiegūst ekonomiskas un drošas braukšanas prasmēm (tas ir pierādīts – ekonomiski braucot, iespējams ietaupīt līdz pat 30% no benzīna izmaksām!). Neskaitāmi autovadītāji ik dienas piedzīvo pacietības un savaldīšanās „pārbaudes” uz ceļa. Kādi no viņiem spēj labāk saglabāt paškontroli, jo ir apguvuši „dusmu menedžmentu”. Vai Tava izvēlētā autoskola sniedz šādas zināšanas?

4

Autoskolas eksāmeni

Noteikti uzzini, vai autoskolā nepieciešams kārtot braukšanas eksāmenu un izpēti vairāk par teorijas eksāmenu: 

  • No cik jautājumiem tas sastāv?
  • Kāds ir eksāmenā pieļaujamo kļūdu skaits?

Autoskolu eksāmenus neierobežo stingri likumi, tāpēc kādā no tām gala pārbaudījums var būt ievērojami sarežģītāks par CSDD eksāmenu.  Tavas izvēles cienīgai mācību iestādei ir jāveido CSDD eksāmenam līdzvērtīgs pārbaudījums  -  autoskolai ir jābūt Tavam palīgam, nevis šķērslim! 

5

Autoskolas pieeja apmācībai

Vai zini, ka daudzi ceļu satiksmes noteikumu „pārkāpēji” patiesībā ir tos aizmirsuši. Tā iemesls – jau sākotnēji uz noteikumu „iekalšanu” nevis patiesu izpratni vērsta apmācība. Tu mācies autoskolā, lai varētu braukt; turklāt nevis slikti vai viduvēji, bet izcili.  Domā par sevi un uzzini par autoskolas pieeju apmācībā – vai Tu kļūsi par tiešām labu braucēju? Mācību un praktiskajām nodarbībām ideālā gadījumā jābūt proporcionāli sadalītām. 

Daudzi, vēloties uzsākt mācības autoskolā, meklē pēc iespējas īsāku apmācību programmu; speciālisti neiesaka vadīties pēc šī kritērija, bet pat gluži pretēji – atrast tādu mācību iestādi, kas piedāvā pilnvērtīgu apmācību un labu praksi. Tavi ieguvumi? Drošība, prieks un pārliecība esot pie stūres!

Noskaidro, kā izmantot ceļu satiksmes noteikumus savā labā.

6

Aplūko autoskolas telpas!

Tie, kuri iepazinušies dažādām autoskolām, apgalvo, ka uzmanība jāpievērš to telpām. Kāpēc? Labas mācību telpas un aprīkojums liecina par  pietiekošu finansējumu, lai nodrošinātu modernu augstas kvalitātes apmācību. Komfortablas mācību telpas nozīmē arī to, ka autoskola ciena un novērtē tās klientus. Arī mājas lapa ir autoskolas „telpa” – tikai virtuālā -, tāpēc ir labi novērtēt arī to.

7

Kopīgās apmācības izmaksas

Aprēķini, kāda būs galējā apmācības cena (esi kritisks un izpēti, vai nepastāv kādas slēptās izmaksas!), tomēr arī šajā brīdi neaizmirsti ņemt vērā apmācības kvalitāti!

8

Līguma slēgšana

Visbeidzot, vienmēr atceries sen zināmo patiesību – neparaksti līgumu, pirms neesi to izlasījis! Iztēlojies, ka līgumā noteiktās klienta un autoskolas tiesības un pienākumus vajadzētu nosvērt svaru kausos. Tagad pārdomā - vai klienta pienākumu „kauss” nav krietni smagāks par autoskolas? Ir jāzina, ka arī autoskolai kā pakalpojumu sniedzējam ir jābūt ne vien tiesībām, bet arī stingri pildāmiem pienākumiem.

 

Varbūt Tev ir vēl citi svarīgi ieteikumi, kas būtu jāzina arī citiem. Uzraksti par to komentāros!  Autoskolas izvēle, ko izdarām, nosaka, cik kvalitatīva būs iegūtā apmācība.  Pareizi lēmumi nosaka rītdienu. Lai veicas!

Skatījumi
(0)
Komentāri
(0)

Komentāri

Autorizēties, lai komentētu ar:
Pilna apmācība

Izveido pieteikumu vai noslēdz līgumu

Izvēlies kategoriju
Izvēlies pilsētu, rajonu
Izvēlies tuvāko filiāli
Izvēlies nodarbības valodu un laiku
Uzdod jautājumu

Paldies par jautājumu!

Administrācija sazināsies ar Tevi vistuvākajā laikā!

Ziņot par kļūdu!

Paldies par Jūsu ierosinājumiem!

Jautājumu gadījumā mēs ar Jums sazināsimies.
Mēs rūpīgi izvērtēsim iesniegtos papildinājumus, lai veiktu uzlabojumus.