Paralēlā parkošanās 6 soļos

10 Sep, 2013
Paralēlā parkošanās 6 soļos

Esat veikuši neskaitāmus apļus Rīgas centrā, lai atrastu brīvu vietu, kur novietot automašīnu, līdz beidzot ievērojat, ka viena automašīna ir ieslēgusi pagrieziena radītāju un grasās atstāt stāvvietu. Jūs ieslēdzat savu pagrieziena rādītāju, lai citiem dotu zīmi, ka Jūs esat noskatījuši šo vietu un grasāties tur novietot savu automašīnu. Jūs uzsignalizējat ar gaismām, lai stāvvietā esošā automašīna zinātu, ka ir droši braukt ārā. Lieliski, vieta ir atrasta, un, nu, jāpielieto paralēlās stāvvietas parkošanās iemaņas.

Parkošanās padomi

Atslābinieties! Pat, ja pēdējo reizi Jūs to darījāt CSDD eksāmena laikā, ievērojiet 6 vienkāršus padomus un Jūs veiksmīgi novietosiet savu automašīnu starp divām paralēli novietotām automašīnām. Lūk, kā to izdarīt!

1. Izvēlieties savu vietu.

Izvēlieties savu parkošanās vietu, kur jūtaties ērti, pamatojoties uz sava auto izmēriem un parkošanās prasmēm. Izvērtējiet situāciju un savas prasmes reāli, pat, ja esat izmisis!

2. Gatavi iekarot.

Izmantojiet pagrieziena radītāju, lai noradītu uz savu izvēli un brīdinātu transportlīdzekļus aiz jums. Paskatieties sava auto atpakaļskata spogulī, lai pārliecinātos, ka Jums aiz muguras tieši nav automašīnu. Ja bīstami tuvu Jums aiz muguras nav automašīnu, par pārējiem aizmirstot, uzsāciet parkošanās manevru. Atcerieties, jebkura automašīna aiz jums ir bijusi Jūsu situācijā un pagaidīs. Pilnīgi nevajadzīgs ir stress uztraucoties par pārējiem.

Parkošanās - solis 1 un 2

 

3. Iztēlojieties burtu "S".

Piebrauciet tā, lai Jūsu automašīnas aizmugurējais bampers būtu līdz ar vai pat pusmetru aiz priekšā esošās mašīnas bampera, un atstājot nedaudz vairāk par pusmetru starp tiem. Tagad būs viegli vizualizēt "S" veida manevru, kuru grasāties veikt.

4. Laiks virzīties atpakaļgaitā.


Ieslēdziet pārnesumu atpakaļgaitā un, pieņemot, ka parkošanās vieta Jums ir labajā pusē, sagrieziet stūri līdz galam pa labi un uzsāciet vienmērīgu virzīšanos atpakaļgaitā.
Pievērsiet uzmanību priekšā esošajam transportlīdzeklim un brīvajai vietai, kurā vēlaties noparkoties.

Kad atrodaties aptuveni 45 grādu leņķī, aizmugurējā daļa gandrīz parkošanās vietā un aizmugurējie riteņi gandrīz aizskar ietves malu, apstājieties! Jūs tikko esat pabeiguši "S" pirmo daļu.

Parkošanās - solis 3 un 4

 

5. "S" otrā - pēdējā daļa.


Izgrieziet riteņus līdz galam uz kreiso pusi - Jūs grasāties pabeigt "S" manevru. Ar riteņiem sagrieztiem uz kreiso pusi, sekojot līdzi Jūsu automašīnas priekšpusei, lai tā neaizskar priekšā esošo automašīnu un aizmugurei, lai tā neaizskar aizmugurē esošo automašīnu - lēnām brauciet atpakaļgaitā paredzētajā vietā.

Parkošanās - solis 5

 
 

6. Finiša taisnē.


Apstājieties! Iztaisnojiet riteņus un nedaudz iecentrējiet automašīnu apstāšanās vietā. Ja savā pirmajā mēģinājumā nonāksiet grūtībās, nepadodieties! Mēģiniet vēlreiz! Kurš gan nav atsitis riteņus pret ietvi vai arī noparkojies tikai pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem.

Parkošanās - solis 6

Izdošanās!

Urā! Nu jau Jūs esat noparkojies un varbūt pat atsācis elpot. :) Lūk, vēl daži padomi, kas palīdzēs iespraukties šaurās vietās:

  1. Jūs vienmēr varat saregulēt spoguļus uz leju, lai redzētu distanci starp riepām un ietves malu, kā arī starp automašīnu un dažādiem zemu esošiem priekšmetiem.
  2. Vienmēr uzmanieties no netālu esošiem stabiem un ceļu zīmēm.
  3. Ja nejūtaties droši par savām spējam, veltiet laiku treniņam kādā klusākā ielā bez lieka spiediena no apkārtējiem.
  4. Pirms atstāt automašīnu, pārliecinieties, vai netraucējat izbraukt blakus esošajām automašīnām.

Gatavojaties braukt prom? Iztaisnojiet riteņus un lēnām brauciet atpakaļgaitā, līdz atstatums starp Jūsu un aizmugurē esošo automašīnu ir tik niecīgs, ka vēl nedaudz un to aizskarsiet. Sagrieziet riteņus līdz galam uz kreiso pusi, ieslēdziet pagriezienu, ielieciet pirmajā ātrumā, skats atpakaļskata spogulī un lēnām izbrauciet no apstāšanās vietas. Skatieties, lai Jūsu automašīnas priekšējais bampers neaizskartu priekšā esošo automašīnu! Ja tomēr pastāv tāda varbūtība, sagrieziet stūri pa labi, nedaudz iebrauciet atpakaļ un mēģiniet vēlreiz, šoreiz vajadzētu izdoties.

Skatījumi
(0)
Komentāri
(0)

Komentāri

Autorizēties, lai komentētu ar:
Pilna apmācība

Izveido pieteikumu vai noslēdz līgumu

Izvēlies kategoriju
Izvēlies pilsētu, rajonu
Izvēlies tuvāko filiāli
Izvēlies nodarbības valodu un laiku
Uzdod jautājumu

Paldies par jautājumu!

Administrācija sazināsies ar Tevi vistuvākajā laikā!

Ziņot par kļūdu!

Paldies par Jūsu ierosinājumiem!

Jautājumu gadījumā mēs ar Jums sazināsimies.
Mēs rūpīgi izvērtēsim iesniegtos papildinājumus, lai veiktu uzlabojumus.