6 padomi, kā sagatavoties A kategorijas CSDD braukšanas eksāmenam

21 Mar, 2014
6 padomi, kā sagatavoties A kategorijas CSDD braukšanas eksāmenam

Daudzus pārbaudījuma kārtotājus uztrauc jautājums par to, kā pareizi sagatavoties A kategorijas CSDD braukšanas eksāmenam. Ne visiem ir dota spēja saglabāt vēsu prātu paaugstināta stresa situācijās, tāpēc sniedzam padomus, lai veiksmīgāk sagatavotos pārbaudījumiem.

Panākumu atslēga slēpjas spējā eksāmenam sagatavoties psiholoģiski, tāpēc dažas dienas pirms eksāmena lieki sevi nenogurdini, kārtīgi izgulies un iepazīsties ar mūsu motoskolas ieteikumiem:

1. Stress? Tu neesi vienīgais.

Stresu pirms eksāmena izjūt 96 % cilvēku, tāpēc tā ir pavisam normāla parādība. Turklāt arī inspektors, kurš pieņem eksāmenu, zina, ka cilvēks eksāmena laikā gandrīz vienmēr ir nervozs. Visi, kuri ir ieguvuši motocikla vadītāja tiesības, ir atradušies tādā pašā situācijā kā Tu. Centies novērst domas no paša eksāmena kārtošanas („cik tas ir grūti” vai „kā es to spēšu”), bet domā par to, ka tiesības Tev ir jau kabatā. 

CSDD eksāmena stress

2. Eksāmena norises kārtība un Tava gatavība

Laikus iepazīsties ar jautājumiem, kurus Tev var uzdot inspektors – zināšana izslēdz „bailes no nezināmā”, kas visbiežāk izraisa stresu. Teorētiskie jautājumi un eksāmena norises kārtība pieejami arī CSDD mājaslapāJa spēsi nekļūdīgi un pārliecinoši atbildēt uz šiem jautājumiem, praktiskajā daļā jutīsies par sevi pārliecinātāks. 

Paskaties uz A kategorijas CSDD braukšanas eksāmenu no malas:


3. CSDD inspektora klātbūtne

Nozīmīgākais faktors, kurš uztrauc eksāmena kārtotājus, ir kādas trešās personas klātesamība – šajā gadījumā tas ir CSDD inspektors, kurš pārbauda apgūtās prasmes un iemaņas motocikla vadīšanā. Saglabā neitrālu, mierīgu pozīciju, jo inspektori mēdz būt atšķirīgi - līdz ar to arī eksāmena gaisotne.

Rīkojies atbilstoši eksāmena norises kārtībai, izpildi inspektora instrukcijas, brauc uzmanīgi un ievērojot ātruma ierobežojumus. Inspektora interesēs nav nevienu izgāzt eksāmenā, turklāt, ja zini visus noteikumus un esi apguvis braukšanas prasmes, tas nemaz nav iespējams.

A kategorijas CSDD eksāmens

4. Eksāmens uz atšķirīga motocikla

Ņem vērā, ka ir iespējams, ka nodarbībās un eksāmena kārtošanas laikā brauksi ar dažādiem motocikliem. Neskatoties uz to, ka tiem būs vienāds izmērs un jauda, atceries, ka katrs motocikls ir individuāls – līdz ar to mainās manevrēšana. CSDD eksāmenā laikā Tev pie motocikla manevrēšanas īpatnībām būs ātri jāpierod, tāpēc koncentrējies.

 

A kategorijas CSDD eksāmena pretstresa zāles

5. Nodarbību sajūtas saglabāšana

Uz eksāmenu dodies kā uz parastu nodarbību un mēģini atcerēties instruktora teikto. Ja nodarbībās esi apguvis eksāmena nokārtošanai vajadzīgās teorētiskās un praktiskās motocikla vadīšanas prasmes, nav pamata uztraukumam, ka tieši eksāmena dienā apgūtais aizmirsīsies.

Lai radītu parastas nodarbības efektu, nesaki nevienam, ka Tev šodien/rīt ir eksāmens – tā izvairīsies no laba vēlējumiem pirms eksāmena (zvanoša mobilā telefona), līdz ar to novērsīsi domas no eksāmena, kurš tiešām ir jāuztver kā ikdienišķa mācību stunda instruktora klātbūtnē.

 

Eksāmena pretstresa zāles

6. Nomierinoši līdzekļi var būt kaitīgi

Ja esi sanervozējies, nomierinoši līdzekļi ne vienmēr ir labākais risinājums. Jebkurā gadījumā saglabājas iespējamība, ka nomierinošas zāles vājina transporta līdzekļa vadīšanas spējas (arī tad, ja medikamenta lietošanas instrukcijā norādīts pretējais). Labāk iedzert vitamīnus (īpaši B un C grupas), jo tie atjauno spēkus, līdz ar to palielinot koncentrācijas spējas. Cigarete un vairāk nekā 1 kafijas tase pirms eksāmena arī nav pati labākā doma, jo nikotīns likvidē lielu daļu organismā esošā C vitamīna, kuru organisms izmanto stresa situācijās.

 a kategorijas tiesības

Veiksmi eksāmenā!

Skatījumi
(0)
Komentāri
(0)

Komentāri

Autorizēties, lai komentētu ar:
Pilna apmācība

Izveido pieteikumu vai noslēdz līgumu

Izvēlies kategoriju
Izvēlies pilsētu, rajonu
Izvēlies tuvāko filiāli
Izvēlies nodarbības valodu un laiku
Uzdod jautājumu

Paldies par jautājumu!

Administrācija sazināsies ar Tevi vistuvākajā laikā!

Ziņot par kļūdu!

Paldies par Jūsu ierosinājumiem!

Jautājumu gadījumā mēs ar Jums sazināsimies.
Mēs rūpīgi izvērtēsim iesniegtos papildinājumus, lai veiktu uzlabojumus.