20 smieklīgas ceļa zīmes

08 Mai, 2014

Uz pasaules ceļiem sastopamas dažnedažādas uzjautrinošas ceļa zīmes. Lai gan varētu likties, ka tās pilda tikai „likšu pasmaidīt” funkciju, šīs ceļa zīmes ir arī pamācošas. Gadās, ka ceļa zīmes kļūst smieklīgas, jo pilsētu nosaukumi ir amizanti, bet bieži valstis izvēlas izvietot šādas ceļa norādes, jo tās palīdz auto vadītājiem piedomāt par ātruma izvēli, apkārtējo un savu drošību, alkohola lietošanas paradumiem un pat glābt dažu dzīvnieku sugu populāciju…

 

Shitterton - ceļa zīme

1. Šī ceļa zīme vēsta par iebraukšanu „Šitertonā”. Ciems atrodas Anglijas pilsētā Dorsetā, un dēļ sava amizantā nosaukuma ir izpelnījies popularitāti visā pasaulē. Paši briti Šitertonai vairākkārtīgi piešķīruši titulu „Briesmīgākais ciema nosaukums Anglijā”. Patiesībā, nosaukumam ir vismaz 1000 gadu sena vēsture, un oriģinālā tā nozīme ir „viensēta pie strauta, kuru izmanto kā kanalizāciju”. Vietējie ar ciemata vārdu lepojas, bet viņiem patstāvīgi nākas saskarties ar populārās ceļa zīmes zādzību, tāpēc koka un metāla ceļa zīmes aizstājuši ar 1,5 tonnu smagu akmens bluķi. Vairāk nekā 50 mājsaimniecības ziedoja pa 20 mārciņām, lai šo ieceri piepildītu.

 

Ceļa zīme - Fucking

2. Gluži tāpat kā Šitertonas ceļa zīme, arī Austrijā esošā pilsēta
„Fucking” bieži cieš no ceļa zīmju zādzībām. Atšķirībā no britiem, kuri lepojas ar sava ciema vārdu, Fakingas iedzīvotāji izmisīgi vēlas pārdēvēt savu pilsētu citā vārdā. Diemžēl vai, par laimi, iecere „Fucking” pārdēvēt par „Fugging” neizdevās, jo šis nosaukums jau bija aizņemts. Ciemā dzīvo 104 iedzīvotāji, un viņiem ir apnicis, ka pus kaili tūristi pozē pie ceļa zīmes un bieži vien to nozog. Katras nozagtās zīmes aizvietošana izmaksā aptuveni 300 eiro. Kāds attapīgs Fakingas iedzīvotājs pat uzsāka biznesu, tirgojot suvenīrus ar tekstu „I loveFuckinginAustria”, bet bija spiests to pārtraukt dēļ vietējo nosodījuma. Viņš gan atzīst, ka esot bijis jautri…

 

Reproduction area - ceļa zīme

3. Šādi tiek glābta dažādu dzīvnieku populācija – auto vadītāji tiek brīdināti par ķenguru reproduktīvo zonu. Ja kādreiz esi nonācis Austrālijā – cieni ķengurus, netraucē!

 

Himank - ceļa zīmes

4. Sekss pie stūres nav retums. Kāds norvēģis tika arestēts par nodarbošanos ar seksu, braucot ar ātrumu 133 km/h. Indijā par to ir padomājuši – šī ceļa zīme brīdina: „ Mīli savu tuvāko, bet tikai ne pie stūres”.

 

Justin Bieber - ceļa zīme

5. Šī zīme kļuva par vienu no TOP 10 zagtākajām ceļa zīmēm ASV. Kāda 11 gadīga meitene pēc uzvaras konkursā, pilsētas galveno ielu nosauca Džastina Bībera vārdā, bet šo zīmi nozaga jau nākamajā dienā. Iespējams, šoreiz saukt zagļus par ļaundariem ir nevietā.

 

Drink and drive - ceļa zīme

6. Pa glāzītei un braucam? Ja kāds iecienījis braukšanu dzērumā, šis ceļš ir domāts viņam - nogādās cietumā, slimnīcā vai morgā. Šī ceļa zīme izpelnījusies arī slavenās šovmenes Elenas Dedženeresas (EllenDegeneres) uzmanību un ir atzīta par vienu no asprātīgākajām anti – džerājšoferu ceļa zīmēm.

 

Sharp edges - ceļa zīme

7. Katram gadījumam – nepieskarieties ceļu zīmēm bez vajadzības. Šī zīme vēsta: „Uzmanību, šai zīmei ir asas malas. Neaiztieciet šīs zīmes malas!”.

 

Warning to tourists - ceļa zīme

8. Brīdinājums tūristiem – nesmejieties par vietējiem!Zīme atrodas ASV, Aidaho štatā. Šajā pilsētā dzīvo 50 tūkstoši iedzīvotāju un smieties nedrīkst ne par vienu!

 

Notice - ceļa zīme

9. Ceļu policisti mēdz sūdzēties, ka ceļu satiksmes dalībnieki nepievērš uzmanību ceļa zīmēm. Šī ir ceļa zīme tiem, kuri zīmes pamana: „Paldies par to, ka pamanīji jauno zīmi. Tava pamanīšana ir pamanīta”. Internetā līdzīgu zīmi vari nopirkt par 5 dolāriem.

 

Stones - Ceļa zīmes

10. Pierādījums tam, ka cilvēki pamana ceļa zīmes, bet negrib tās ievērot: „ Lūdzu, nemetiet pa šo zīmi ar akmeņiem. Paldies.„ Arī šī zīme atrodas Anglijā.

 

Women drivers - ceļa zīme

11. Sievietes – autovadītājas ir populārs anekdošu temats. Kāpēc? Jo sievietes pie stūres esot kā zvaigznes – tu viņas redzi, bet viņas tevi nē. Uz šī ceļa sievietēm ir iedalīta pat atsevišķa braukšanas josla.

 

Do not gossip - Ceļa zīme

12. Turpinot tematu par sievietēm – bieži vien viņas saņem aizrādījumus par pārāk lielu runātīgumu un klačošanos, kas galu galā var novērst arī auto vadītāja uzmanību. Arī šī zīme, kura uzstādīta Indijā (Ladākhā), vēsta: „Nebaumo, ļauj viņam braukt!”.

 

Accidents are prohibited - Ceļa zīme

13. Indija ir gājusi tālu ceļu satiksmes negadījumu samazināšanā un izskaušanā pavisam. Uz šī ceļu satiksmes negadījumi ir aizliegti!

 

Mētelīšu virinātāji - ceļa zīme

14. Mētelīšu virinātāji arī Latvijā nav retums, bet mūsu eksemplāri parasti izvēlas parkus, pludmales, un neviens par to netiek brīdināts. Šī ceļa zīme brīdina par negaidītiem pārsteigumiem 3 km garumā.

 

Fairies - Ceļa zīme

15. Šī ceļa zīme, atšķirībā no iepriekš aplūkotās, brīdina par diezgan aizraujošu un patīkamu pārsteigumu – „Uzmanību, ceļu var šķērsot fejiņas!”. Lielbritānijā, Santonas pilsētā, ir arī feju tilts (FairyBridge). Ikvienam, kurš pārbrauc tiltu, ir jāpasveicina fejas - briti tic, ka feju ignorēšana nes nelaimi, un tavs auto var negaidīti nonākt autoservisā…

 

Don't stick your elbow - ceļa zīme

16. Neizstiep savu roku ārā caur logu par tālu - ar citu mašīnu tā tālāk brauks uz māju… Interesanti, ka šādas ceļa zīmes sāka izstrādāt jau 1925. gadā. Vēl interesantāk - tās veidoja amerikāņu kompānija „Burma Shave”, kura ražoja skūšanās produktus. Tā kļuva populāra, izvietojot ceļa zīmes ar humoristiskām rīmēm. Parasti gar ceļa malu pēc kārtas tika izvietotas 6 ceļa zīmes, kuras kalpoja kā lieliska reklāma – uz sestās ceļa zīmes rakstīja produkta nosaukumu.

 

Pay attention while walking - Ceļa zīme

17. Šī zīme domāta gājējiem, kuri bieži vien, arī ejot pa ielu, nespēj iztikt bez telefona un interneta lietošanas. Ceļa zīme brīdina „Ejot esi uzmanīgs, tavs facebookvar pagaidīt”. Ceļa zīme ir kļuvusi populārā un tagad rotā vairāku pilsētu un valstu ielas.

 

Slow children - Ceļa zīme

18. Šoferi mēdz nezināt, cik soda punktu tiek piešķirti par ātruma pārkāpšanu vai apstāšanos neatļautā vietā… Šī ceļa zīme skaidri un gaiši atklāj: „Lēni bērni. 1000 soda punktu par katru!”.

 

If you can read this - Ceļa zīme

19. „Ja tu spēj šo izlasīt, tad tikko esi avarējis”. Vai izmežģījis kaklu…

 

State prison next exit - Ceļa zīme

20. Tas neveiklais brīdis, kad tikko esi paņēmis stopētāju un pabrauc garām šai zīmei, un vēl vienam stopētājam, kas sola nenogalināt… Iedomājies, cik „jautri” būs, ja uzņemsi mašīnā stopētājus uz ceļa blakus cietumam! Šī ceļa zīme par to brīdina.

Skatījumi
(0)
Komentāri
(0)

Komentāri

Autorizēties, lai komentētu ar:
Pilna apmācība

Izveido pieteikumu vai noslēdz līgumu

Izvēlies kategoriju
Izvēlies pilsētu, rajonu
Izvēlies tuvāko filiāli
Izvēlies nodarbības valodu un laiku
Uzdod jautājumu

Paldies par jautājumu!

Administrācija sazināsies ar Tevi vistuvākajā laikā!

Ziņot par kļūdu!

Paldies par Jūsu ierosinājumiem!

Jautājumu gadījumā mēs ar Jums sazināsimies.
Mēs rūpīgi izvērtēsim iesniegtos papildinājumus, lai veiktu uzlabojumus.