Ceļu satiksmes negadījumi - 4 visbiežāk izraisošie faktori

10 Apr, 2015

Celu Satiksmes Negadījums

Ceļu satiksmes negadījumi parasti notiek, kad tos vismazāk gaida, bet tas nenozīmē, ka autovadītāji nevar veikt preventīvus pasākumus, lai samazinātu riskus.

Lūk, 4 visbiežākie ceļu satiksmes negadījumu izraisītāji.

 

1.Nogurums

Noguruši vadītāji pieļauj kļūdas un veido ievērojamu daļu, aptuveni 20% no nopietniem  ceļu satiksmes negadījumiem. Katru gadu uz Eiropas ceļiem bojā iet aptuveni 4000 cilvēku, kuri cietuši ceļu satiksmes negadījumā tieši nogurušu autovadītāju dēļ.

Lielākā daļa noguruma izraisītu ceļu satiksmes negadījumu notiek laikaposmā no pusnakts līdz agram rītam, pēc tam seko pusdienlaiks un darbadienas noslēgumi.  

Noguruši autovadītāji var piedzīvot spontānu miegu, tiem ir problēmas noturēties uz ceļa, kā arī tie nespēj laikus reaģēt un paredzēt situācijas.

Nogurums pie auto stūres

 

2.Izklaidība un neuzmanība

Automašīnas ir daudz uzmanību novērsošu lietu, un neuzmanīgi autovadītāji izraisa aptuveni 40% no visiem ceļu satiksmes negadījumiem.

Mobilā telefona lietošana, ēšana, dzeršana, smēķēšana, lasīšana, krāsošanās, citi pasažieri, automašīnu izklaides sistēmas, uzmanību novērsoši objekti ārpus automašīnas - tie visi spēlē lomu, kad runa iet par ceļu satiksmes negadījumiem, kurus izraisījusi neuzmanība.

Autobraucēji neapzinās, ka neuzmanīgas braukšanas ceļu satiksmes negadījums notiek vien dažu sekunžu laikā.

 

3.Alkohols

Alkohols joprojām spēlē nozīmīgu lomu ceļu satiksmes negadījumos ne tikai Latvijā. Automašīnas vadīšana alkohola ir faktors, kas izraisa teju 25 % autoavāriju un ik gadu paņem ap 10 000 Eiropas iedzīvotāju dzīvību.

Alkohola reibumā izraisītas autoavārijas, kuras visbiežāk ir ar traģiskām sekām, ir arī visvieglāk novēršamais ceļu satiksmes negadījuma cēlonis, jo autovadītāji izdara apzinātu lēmumu sēsties pie auto stūres.

Braukt dzērumā

 

4.Pārgalvīga un bezatbildīga braukšana

Var vainot laikapstākļus un ceļa kvalitāti, bet vadītāju pārgalvīgā rīcība un bezatbildība galu galā ir tas, kas noved līdz ceļu satiksmes negadījumam.

Ceļu satiksmes negadījumos, kuros bojā gājuši cilvēki, galvenais cēlonis ir atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana un pārgalvīga rīcība uz ceļa.

Apzināta braukšanas ātruma pārsniegšana un neatbilstoši apstākļiem izvēlēts braukšanas ātrums aptuveni 40% gadījumu izvēršas ceļu satiksmes negadījumā.

Apgāžoties transportlīdzeklim, 2014. gadā bojā gāja 33 cilvēki, no tiem 19 bija šoferi, bet pārējie 14 - pasažieri.

Statistika CSNg

Par šiem iemesliem varbūt runāts ir daudz, bet ja mēs visi atcerēsimies par tiem sēžoties pie auto stūres, ceļu satiksmes negadījumu bēdīgā statistika vairs nebūs tik bēdīga.

Sargi sevi un citus!

Skatījumi
(0)
Komentāri
(0)

Komentāri

Autorizēties, lai komentētu ar:
Pilna apmācība

Izveido pieteikumu vai noslēdz līgumu

Izvēlies kategoriju
Izvēlies pilsētu, rajonu
Izvēlies tuvāko filiāli
Izvēlies nodarbības valodu un laiku
Uzdod jautājumu

Paldies par jautājumu!

Administrācija sazināsies ar Tevi vistuvākajā laikā!

Ziņot par kļūdu!

Paldies par Jūsu ierosinājumiem!

Jautājumu gadījumā mēs ar Jums sazināsimies.
Mēs rūpīgi izvērtēsim iesniegtos papildinājumus, lai veiktu uzlabojumus.