Braukt ar motociklu bez A kategorijas tiesībām

12 Jūn, 2017
Braukt ar motociklu bez A kategorijas tiesībām

Saule, vējš un bezgalīgas iespējas acu priekšā – tā vien kārojas sēsties uz motocikla un izbaudīt vasaru par visiem simts… Bet ko darīt, ja nav iespējas, laika vai vēlmes kārtot A kategorijas tiesības?

Ar B kategoriju atļauts vadīt motociklu

Daudzi B kategorijas vadītāji nemaz nezina, ka oficiāli drīkst vadīt motociklu ar savām B kategorijas tiesībām. Drīkst braukt ar AM kategorijas mopēdiem un motorolleriem, A1 kategorijas motocikliem un tricikliem, kā arī B1 kategorijas tricikliem un kvadricikliem.

Jā, patiešām, Ceļu satiksmes noteikumu 1. pielikums "Transportlīdzekļu vadītāja apliecību kategorijas, kuras dod tiesības vadīt attiecīgus transportlīdzekļus" 1.1. punkts nosaka, motocikli un kvadricikli ar 125 kubikcentimetru dzinēja tilpumu ir spēkratu klase, kas ierindojama pa vidu starp mopēdiem un lielajiem motocikliem.

Kā iedalās mazie motocikli?

Mazo motociklu kategorijā ir tādi transportlīdzekļi kā stilīgās Vespas, padomju laika Minsk mopēdi, kvadricikli. Tie ir izcili spēkrati vasaras sezonai un aktīvai atpūtai. To lielākā pievienotā vērtība ir šo motociklu vieglais svars un nelielā jauda. Mopēdi pēc pielietojuma līdzinās motocikliem.

Savukārt, motorolleri jeb skūteri ir nedaudz atšķirīga spēkratu grupa, jo tie ir vidusposms starp velosipēdu un motociklu. Populārākie rolleri, kuru dzinēja darba tilpums nepārsniedz 50 kubikcentimetrus, formāli ir pielīdzināmi mopēdiem. Lielākie jau uzskatāmi par motocikliem ar visām no tā izrietošajām sekām.

Nelielo motociklu priekšrocības

Nelieli motocikli ir arī salīdzinoši ekonomisks transportlīdzeklis, kas noteiktos apstākļos savu funkciju pilda ne sliktāk par lielajiem spēkratiem. Piemēram, ja ikdienā jāpārvietojas no darba uz mājām pilsētas ielās sastrēgumu laikā, ar liela tilpuma dzinēja motociklu, nepārkāpjot noteikumus, tas nebūt nesanāks ātrāk, bet degvielas patēriņa ziņā būs dārgāk.

Pirms braukšanas pārbaudi savas prasmes ar A kategorijas instruktoru!

Presto aicina izmantot iespēju pieteikties braukšanas nodarbībām jebkuru, ne tikai autoskolas kursantus. Kā atzīmē augsti kvalificēts instruktors Valters Prikulis, par spīti esošajai autovadītāja pieredzei, kas palīdz izvērtēt satiksmes situāciju un vienlaicīgi uztvert ceļu satiksmes zīmes, motocikla tehniskā vadīšana ir krasi atšķirīga, kuru ir nepieciešams apgūt ikkatram.

Lai arī kāda būtu pārliecība par savām spējām, statistika rāda, ka pirmajos 6 mēnešos vai pirmajos nobrauktajos 800 km notiek visvairāk negadījumu, īpaši veicot nelielus attālumus un manevrējot lēnā ātrumā. Pat pāris braukšanas nodarbības pie pieredzes bagāta instruktora var pasargāt no nelaimes vai pat izglābt dzīvību.

Lai varētu parakstīt autoskolas distances līgumu braukšanas nodarbībām, nav jākļūst par autoskolas kursantu – tas nozīmē nekādu tālejošu saistību, un arī apmaksa jāveic tikai par pieteikto braukšanas nodarbību. Presto piedāvā ērtu pieteikšanos braukšanai tiešsaistē, ekonomējot laiku un padarot ikdienu ērtāku, jo e-pieraksta kalendārā ir iespējams viegli pārskatīt pieejamos laikus nodarbībām, un izvēlēties sev izdevīgāko.

Lai piedzīvojumiem bagāta, bet uz ceļiem droša vasara!

Skatījumi
(0)
Komentāri
(0)

Komentāri

Autorizēties, lai komentētu ar:
Pilna apmācība

Izveido pieteikumu vai noslēdz līgumu

Izvēlies kategoriju
Izvēlies pilsētu, rajonu
Izvēlies tuvāko filiāli
Izvēlies nodarbības valodu un laiku
Uzdod jautājumu

Paldies par jautājumu!

Administrācija sazināsies ar Tevi vistuvākajā laikā!

Ziņot par kļūdu!

Paldies par Jūsu ierosinājumiem!

Jautājumu gadījumā mēs ar Jums sazināsimies.
Mēs rūpīgi izvērtēsim iesniegtos papildinājumus, lai veiktu uzlabojumus.