Autovadītāju medicīniskā komisija

27 Feb, 2013
Autovadītāju medicīniskā komisija

Presto Autoskolai ir lielākais autovadītāju medicīniskās komisijas tīkls Rīgā. Tas nozīmē, ka gan esošie, gan topošie autovadītāji var izvēlēties sev visērtāko medicīnas iestādi medicīniskās komisijas iziešanai sev izdevīgā laikā. Pieteikšanās šim pakalpojumam, izmantojot Presto, ir lētāka, nekā apmaksājot uz vietas. Uzrādot apmaksas apliecinājumu e-pastā, vari izlaist rindu pie kases. Piesakies medicīniskajai komisijai šeit!

Kāpēc nepieciešama medicīniskā izziņa?

Autovadītāja apliecība ir derīga tikai komplektā ar medicīnisko izziņu. Par braukšanu bez derīgas medicīniskās izziņas pienākas tāds pats sods kā par braukšanu bez tiesībām – naudas sods 40 EUR apmērā un vadītāja apliecības izmantošanas aizliegums līdz izziņas atjaunošanas brīdim. Bez izietas medicīniskās komisijas nav iespējams saņemt ne braukšanas mācību atļauju (baltās tiesības), nedz arī vadītāja apliecību. Tieši tāpēc ir svarīgi zināt, kur un kā iegūt medicīnisko izziņu un cik ilgs ir šāda dokumenta derīguma termiņš.

Iziet medicīnisko komisiju un iegūt autovadītāja medicīnisko izziņu ir nepieciešams trīs gadījumos:

  • Autovadītāja apliecības saņemšanai;
  • Medicīniskās izziņas derīguma termiņa pagarināšanai;
  • Tiesību atjaunošanai, ja vadītājs ticis aizturēts alkohola reibumā vai narkotisko vielu ietekmē.

Pirmreizējo vai kārtējo veselības pārbaudi veic un medicīnisko uzziņu vai atzinumu sniedz ārstniecības iestādē izveidota ārstu komisija, kuru vada ģimenes ārsts vai internists un kuras sastāvā ir neirologs, oftalmologs, otorinolaringologs, ķirurgs vai traumatologs ortopēds, psihiatrs un narkologs.

medicīniskā īzziņa

Kā iegūt autovadītāja medicīnisko izziņu?

Izziņu iespējams saņemt vairākos veidos:

  • Pie sava ģimenes ārsta, ja persona pie konkrētā speciālista bijusi reģistrēta vismaz pusgadu;
  • Apmeklējot medicīnisko komisiju CSDD uz vietas;
  • Caur autoskolu.

Citas autoskolas organizē komisiju kādā no medicīnas centriem noteiktos laikos, turpretī Presto Autoskola piedāvā plašāko medicīnisko komisiju tīklu Rīgā, nodrošinot komisijas iziešanu visātrāk un visērtāk.

Cita noderīga informācija

Pēc izietas medicīniskās komisijas, ārstniecības iestādes informāciju par personas veselības stāvokli ievada tieši Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) uzturētajā Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā – digitālā datubāzē. Reģistrā esošo informāciju izmanto valsts iestādes, to skaitā arī Valsts policijas darbinieki. Tas nozīmē, ja policijas darbiniekam būs nepieciešamas uzziņas par personas veselības stāvokli (t.sk. izziņas derīguma termiņu), viņš to bez pūlēm uzmeklēs reģistrā.

Informāciju par savu medicīnisko izziņu un tās derīguma termiņu iespējams pārbaudīt, izmantojot CSDD e-pakalpojumus. Medicīniskās izziņas derīguma termiņu nosaka šādi faktori:

  • Personas vecums un veselības stāvoklis;
  • Iegūtā vadītāja kategorija.

M, A1, A, B1, B un BE kategorijas transportlīdzekļu vadītājiem, traktortehnikas un citu pašgājēju mašīnu vadītājiem medicīniskās izziņas derīguma termiņš ir 10 gadi. Medicīniskā izziņa derīga 5 gadus C1, C, D1, D, C1E, CE, D1E un DE kategorijas transportlīdzekļu vadītājiem, kā arī tramvaju un trolejbusu vadītājiem. Personām, kas vecākas par 60 gadiem, atkārtota pārbaude jāiziet ik pēc 3 gadiem neatkarīgi no iegūtās kategorijas.

Pievienojot Medicīniskās komisijas čeku VID iesniedzamajiem dokumentiem, iespējams saņemt atpakaļ pārmaksātajos nodokļos izmaksāto naudu.

Tiem, kuri vēlas iegūt braukšanas mācību atļauju un vadītāja apliecību, kā arī jau esošiem autovadītājiem pret medicīnisko izziņu jāizturas atbildīgi – tas ir obligāts apliecinājums, kas norāda uz spēju vadīt automobili un piedalīties satiksmē!

Izmanto Presto Autoskola sniegtās priekšrocības – izvēlies sev izdevīgāko autovadītāju medicīnisko komisiju no plašā Presto medicīnas iestāžu tīkla šeit

Skatījumi
(0)
Komentāri
(0)

Komentāri

Autorizēties, lai komentētu ar:
Pilna apmācība

Izveido pieteikumu vai noslēdz līgumu

Izvēlies kategoriju
Izvēlies pilsētu, rajonu
Izvēlies tuvāko filiāli
Izvēlies nodarbības valodu un laiku
Uzdod jautājumu

Paldies par jautājumu!

Administrācija sazināsies ar Tevi vistuvākajā laikā!

Ziņot par kļūdu!

Paldies par Jūsu ierosinājumiem!

Jautājumu gadījumā mēs ar Jums sazināsimies.
Mēs rūpīgi izvērtēsim iesniegtos papildinājumus, lai veiktu uzlabojumus.