Autoskola sievietēm – tie esam mēs, Presto

26 Jūl, 2016
Autoskola sievietēm – tie esam mēs, Presto

Mēs Presto Autoskolā ne reti nonākam pie atziņas, ka, ja ir kāda lieta, kas uzskatāmi parāda atšķirības starp sievietēm un vīriešiem, tad tā noteikti ir auto vadīšana. Šajā gadījumā pat runa nav par to, ka kāds dzimums uzskatāmi to darītu labāk vai sliktāk, bet gan par to, ka ir jūtamas atsevišķas iezīmes tajā, kā sievietes un vīrieši uztver braukšanu un attiecas pret atrašanos uz ceļa. Kāpēc mēs esam īstā autoskola sievietēm? Tāpēc, ka mēs izprotam un pielāgojamies šīm atšķirībām.

autoskola sievietēm

 

Kāpēc pastāv šādas atšķirības?

Dažādi pētījumi, apdrošināšanas statistikas dati, kā arī mūsu personīgā pieredze parāda to, ka eksistē atšķirības tajā, kā auto vada sievietes un vīrieši. Šīs atšķirības ir saistītas ar bioloģisko, psiholoģisko, sociālo un pat evolūcijas faktoru salikumu. Tāpēc arī autoskolai sievietēm ir jāspēj pielāgoties.

Ja atgriežamies senā pagātnē, kad vīrieši bija mednieki - tie, kas uzņēmās augstu risku, lai sagādātu savai kopienai ēdienu un apsargātu mitekli -, bet sievietes bija tās, kas uzturēja mājas pavardu siltu un rūpējās par saviem ģimenes locekļiem, tad arī varam iegūt informāciju par to, kādas pamata instinktīvas īpašības piemīt katram dzimumam. Ja ir jāveic pārkārtošanās uz lielceļa vai jāizmanto ieskriešanās josla pēc krustojuma, dāmas satrauksies biežāk par kungiem, jo tāds manevrs šķiet kā riska uzņemšanās. Rodas iekšēja nedrošība par to, kas notiks, ja pārējie šoferi nepalaidīs vai netiks laicīgi uzņemts vajadzīgais ātrums. Šī reakcija ir bioloģiska, iekšēja dziņa būt drošībā, nosargāt un neuzņemties lieku risku.

Mūsu apmierinātās klientes pierāda to, ka, ja ir pareizā pieeja, tad šīs īpašības nebūt nav šķērslis tiesību iegūšanai. Mēs esam piemērotākā autoskola sievietēm, jo mūsu instruktori izprot šīs izjūtas un palīdz no tām atbrīvoties, nevis rada lieku paniku, paceļot balsi, vai spiežot ātri un caur lielām bailēm rīkoties pretēji iekšējām sajūtām.

 autoskola sievietēm

 

Stereotipu ietekme uz sievietēm - autovadītājām

Domājams, ka ne tikai mēs, bet arī visi pārējie zina par tautā iesakņotiem stereotipiem saistībā ar daiļā dzimuma pārstāvēm - autovadītājām. Viņas nemākot braukt, izraisa avārijas situācijas, un principā ir neadekvātas uz ceļa, turklāt citreiz šo nākas dzirdēt pat no dāmu autoskolām. Šī tēma ir apspriesta ne tikai ikdienas dzīvē, bet ir pieejami arī vairāki zinātniski darbi, kuros tiek aplūkota šādu stereotipu ietekme uz to, kā sievietes uzvedas pie auto stūres. Šādi pētījumi ir veikti tādēļ, ka iepriekš ir novērots, ka, ja cilvēks regulāri saņem kādu psiholoģisko impulsu, kas var būt pausts ne tikai vārdos, bet arī, piemēram, darbos, tad tas būtiski ietekmē viņa pieņēmumu un uzskatu pašam par sevi.

Līdz ar to, ja sieviete ikdienā visapkārt dzird, cik dāmas ir sliktas autovadītājas, rada uz ceļa tikai avārijas, un sievietēm autoskolā nav vietas, tad arī tas iedarbojas uz uztveri, un attiecīgi atspoguļojas arī darbībās. Šajā gadījumā pieaug iespēja, ka sieviete izraisīs bīstamu situāciju vai iekļūs avārijā, jo tiek ietekmēta pārliecība par sevi un savām spējām uz ceļa. Mēs, Presto, uzskatam sevi par īstu dāmu autoskolu, tāpēc šādiem stereotipiem nepievēršam uzmanību un zinām to, ka mūsu kursantes ir pašas labākās autobraucējas.

 autoskola sievietēm

 

Vai sievietes ir teorētiķes vai praktiķes?

Ikdienas steigā un mūsdienu vidē, kur sievietes daudz laika pavada darbā, pierādot sevi un cīnoties ar dažādiem karjeras izaicinājumiem, turklāt cenšoties to visu apvienot arī ar draugiem, radiem, bērniem un otrajām pusītēm, citreiz piemirstās tas, kāda patiesībā ir sieviešu būtība. Dāmas daudz vairāk uztraucas par dažādiem notikumiem, pievērš uzmanību detaļām un bieži vien cenšas apvienot ļoti daudz lietas vienlaicīgi.

Nav noslēpums, ka daudzi zinātnieki apstiprina to, ka sievietes daudz veiksmīgāk tiek galā ar vairākiem uzdevumiem, kas veicami paralēli cits citam; arī tas autoskolā sievietēm ir jāņem vērā. Tāpat arī tieši daiļā dzimuma pārstāves mēdz domāt par dažādiem jautājumiem, kuriem vīrieši visticamāk pat nepievērstu uzmanību. Būtiski pieminēt, ka cilvēces pirmsākumos sievietes loma ir bijusi arī socializēšanās un komunikācija ar pārējiem kopienas locekļiem, kas ietekmējis to, ka viņas daudz veiksmīgāk spēj uztvert lielu informācijas apjomu un to arī iegaumēt - aspekts, kas var palīdzēt sievietēm mācību procesā autoskolā.

 

Autovadītāju apmācību pieeja autoskolā Presto

Augstākminētie ir vieni no galvenajiem iemesliem, kāpēc auto vadīšanas prasmes ne reti sievietēm padodas grūtāk, toties teorijas apgūšana noris bez mazākās aizķeršanās. Ņemot vērā šo apstākli, mūsu pieeja ir mierīgi un ar izpratni sniegt paskaidrojumus, kā rīkoties uz ceļa dažādās situācijās. Tas attiecas ne tikai uz braukšanu pa auto ceļiem, bet arī uz apmācībām treniņu laukumā.

Dāmu autoskolas pienākums ir mūsu daiļajā dzimuma pārstāvēm rūpīgi izskaidrot kā labāk veicama katra no figūrām. Sieviešu prasmes automašīnas iebraukšanai garāžā vai novietošanai paralēli brauktuvei bieži tiek apspriestas ar negatīvu noskaņu, bet mēs zinām, ka pareizs skaidrojums ir īstais risinājums.

Neizpratne par to, kā izbraucamas figūras, arī ir skaidrojama ar bioloģiskām norisēm smadzenēs, jo, lai gan mūsdienās arvien vairāk sieviešu darbojas tehniskās profesijās, tomēr vairumam tādi jēdzieni kā auto mašīnas izjušana un gabarīti sagādā lielas problēmas. Mūsu instruktoriem ir daudzu gadu pieredze un viņi spēs iemācīt un izskaidrot pareizo pieeju un darbību secību, kas dāmai autoskolā bez lielas pieredzes auto braukšanā ļaus veiksmīgi paveikt uzdoto.

 

Pārliecība par savām zināšanām ir ļoti svarīga

Visbiežāk nedrošība un trauksmes sajūta gan eksāmenā, gan arī uz ceļa rodas tādēļ, ka nav pietiekamas izpratnes par auto vadīšanu un tā tehniskajiem parametriem. Liela daļa dāmu, kas pārnāk uz mūsu autoskolu, bieži stāsta, ka neviens viņām pat nav parādījis to, kas atrodas zem auto pārsega; stereotipiskas attieksmes rezultātā viņas ir guvušas iespaidu, ka nekad nekļūs par auto vadītājām, ka autoskola sievietēm nav piemērota, un ka auto vadīšana nav priekš viņām.

Ir pat dzirdēts, ka viņām nav parādīts kā izdarīt elementārākās lietas – uzpildīt logu šķidrumu, ieslēgt logu slotiņas, pat kā ieslēgt dažādus auto esošos lukturus. Tāpēc nav brīnums, ka viņas nejūtas droši un pārliecinātas par to, ka valda pār auto un ir situācijas noteicējas.

Mūsu instruktori sievietēm palīdz iepazīt mašīnu, saprast to, ka viņas ir spējīgas atrasties uz ceļa un pārvaldīt auto. Mēs daudz uzmanības pievēršam tam, lai mūsu dāmām autoskolā samazinātu liekus uztraukumus, ko radītu zināšanu un iemaņu trūkums.

 autoskola sievietēm

 

Instruktora attieksmes nozīme apmācību procesā

Pats sliktākais, ko var izdarīt instruktors sievietei autoskolā, ir agresīvi un paceltos toņos reaģēt uz apmācāmā kļūdām, lai gan pats nav parādījis to, kā būtu pareizi veicama vēlamā darbība. Tik bieži mūsu kursantes stāsta par savu neveiksmīgo pieredzi, kad instruktori ir uz viņām pacēluši balsi un pat apsaukājuši! Ir bijuši gadījumi, kad, pat ja dāmām autoskolā instruktors to nepasaka skaļi, ir jūtams, ka, viņaprāt, sievietei uz ceļa nav vietas.

Šeit mēs varētu atgriezties pie jau iepriekš pieminētā par stereotipu ietekmi, jo nav iespējams apgūt nepieciešamo, ja ir sajūta, ka tev blakus ir cilvēks, kurš uzskata, ka tev tas nav pa spēkam. Pēcāk autoskola sievietēm saistās ar kaut ko ļoti nepatīkamu. Papildus tam, šāda attieksme rada nevēlamu stresu un iedzen nepatiku pret auto vadīšanu kā tādu. Ir skaidrs, ka saskaroties ar šādu autoskolu, netiks sasniegts vēlamais rezultāts – tiesību iegūšana, turklāt, pēc tam atsākt šo nodarbi motivācija būs minimāla, jo, kā mēs zinām, tieši negatīvā pieredze ir tā, kas ir vispaliekošākā.

Šādi notikumi ir mūsu lielākā motivācija turpināt iesākto un pierādīt sievietēm, ka arī viņas var būt izcilas auto vadītājas un nav jābaidās no tā, ka kaut kas nav zināms vai saprotams, jo Presto autoskolā sievietēm instruktori iemācīs un paskaidros visu nepieciešamo.

 

Kvalitāte, pārliecinātība un miers – tava panākumu atslēga

No negatīvā pārejot pie labā – sievietes autoskolā, saņemot kvalitatīvu un piemērotu apmācību, ne reti izgriež pogas stiprā dzimuma pārstāvjiem uz ceļa. Sievietes ir uzmanīgākās un nemēģina lieki riskēt. Pēc statistikas datiem, viņas izraisa mazāk negadījumu uz ceļa, kā arī nepārsniedz ātrumu tik bieži kā vīrieši. Tā kā skaitļi nemelo, tad mēs esam pārliecināti, ka jebkuru dāmu autoskolā ir iespējams izmācīt par profesionālu braucēju, kura ir pašpārliecināta un zina kā pārvaldīt automašīnu.

Turklāt Presto autoskola izmanto tikai jaunākās paaudzes automašīnas, kas nozīmē to, ka, kārtojot eksāmenu CSDD, nebūs lieku pārsteigumu par to, kas ir dzinēja startēšanas poga un cik jūtīgs ir auto sajūgs. Arī tas ir būtisks faktors, lai samazinātu eksāmena radīto stresu, jo miera un vēsa prāta saglabāšana ir viens no priekšnoteikumiem, lai veiksmīgi iegūtu tiesības. 

 

Pieteikties kursiem!

Skatījumi
(0)
Komentāri
(0)

Komentāri

Autorizēties, lai komentētu ar:
Pilna apmācība

Izveido pieteikumu vai noslēdz līgumu

Izvēlies kategoriju
Izvēlies pilsētu, rajonu
Izvēlies tuvāko filiāli
Izvēlies nodarbības valodu un laiku
Uzdod jautājumu

Paldies par jautājumu!

Administrācija sazināsies ar Tevi vistuvākajā laikā!

Ziņot par kļūdu!

Paldies par Jūsu ierosinājumiem!

Jautājumu gadījumā mēs ar Jums sazināsimies.
Mēs rūpīgi izvērtēsim iesniegtos papildinājumus, lai veiktu uzlabojumus.